Fahri YILDIZ - Ürgüp Belediye Başkanı


1955 yılında Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Boyalı Köyünde doğdu. İlkokul tahsilini köyünde tamamladıktan sonra 1967-1968 Öğretim yılında Nevşehir İmam Hatip Lisesine okulun ilk öğrencilerinden olarak başladı. 1975-1976 Eğitim Öğretim yılında liseyi bitirdi. Lise dönemi yıllarında Nevşehir Milli Türk Talebe Birliği çalışmalarına katıldı. Akıncılar teşkilatının Nevşehir yapılanmasında yer aldı. Liseden sonra 1 yıl olmak üzere Ürgüp Esbelli Camii'nde İmam - Hatiplik yaptı.

1976-1977 döneminde Kayseri Yüksek İslam Enstitüsüne kaydoldu. Üniversite tahsilini bu okulda 1982-1983 Öğretim yılında tamamladı. Yüksek öğretim eğitimi sırasında Kayseri Akıncılar derneği faaliyetlerine bilfiil katıldı. Mezuniyetten sonra Kayseri İncesu Karakoyunlu Camii'nde İmam - Hatiplik yaptıktan sonra 1983 yılında Hatay / İskenderun Barbaros Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı, aynı okulda Öğretmenlik yanında Yöneticilik görevlerinde bulundu. Daha sonra Kırşehir Çiçek Dağı - Çankırı Orta ve Kocaeli Kandıra İlçelerinde Öğretmenlik ve Yöneticilik yaptı.

Kocaeli Kandıra Memur-Sen Sendikası kuruluşunda görev aldı. Daha sonra tayin olmak suretiyle Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Türkan Diker İlköğretim Okulu - Ortahisar Beldesi Fatih İlköğretim Okulu - Okullarında Öğretmenlik ve Yöneticilik yaptıktan sonra en son Ürgüp Lisesi Müdürlüğüne atandı. Bu görevleri sırasında Memur- sen'e bağlı Eğitim-Bir- Sen Sendikasının Nevşehir Yönetim Kurulu Üyeliğinde Mali İşler sorumlusu olarak çalıştı.

Görevi esnasında 2009 yerel seçimlerinde Ak Partiden Ürgüp Belediye Başkan Adayı gösterildi. Seçimi büyük bir farkla kazanarak 5 yıl süre ile altyapı başta olmak üzere bir çok yatırımı hükümetimizin desteği ve gücüyle hayata geçirdi. Devralınan hizmet, Cumhuriyet Halk Partisinden devralınmıştı. Ekibiyle birlikte Belediyeyi düze çıkarmayı başardı. 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden Ak Partiden aday gösterilerek bir çok olumsuz etkene rağmen seçimi kazanan iki ilçeden biri olma başarısını gösterdi.

Halen Ürgüp Belediye Başkanlığı görevinin yanında Sağlıklı Kentler Birliği Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, UCLG MEWA Konsey Üyesi, Ürgüp'ün tanıtımı amaçlı Ürgüp Tanıtım Vakfı ( ÜRTAV) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlerine devam etmektedir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Fahri Yıldız, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 

FOTO GALERİ
Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
BEYAZ BALİNA

 

 BEYAZ BALİNA ADLI

DUYGU YÜKLÜ BİR FİLM  Sizlerle

HER GÜN: 13:30 - 20:30

İLETİŞİM: 0384 341 49 39

 Özet ve Detaylar


Ali ve Vahap
adındaki iki çocuğun hayatları Anadolu’nun ücra bir köyünde kesişir.
Aslında büyük şehirde doğup büyümüş olan Ali anne ve babasının
vefatından sonra dedesinin köyüne gelir. Fakat buradaki hayata uyum
sağlaması kolay olmaz ve köyün yaramaz çocuğu Vahap bir anda düşmanı
olur. Zamanla iki çocuk birbirlerini tanıdıkça, düşmanlıkları
arkadaşlığa ve dostluğa dönüşecektir... Ali’nin okumaya başladığı ama
bitiremediği ‘Moby Dick’ romanı bu iki bu köyde kafadarın tutkusuna
dönüşür ama kitabı bulup okumak hiç de kolay değildir… Yönetmenliğini
A. Uygur Öztürk'ün üstlendiği filmin gerçek hayattan esinlenen
senaryosu ise Ozan Akıncı ve Sühan Bozdağ'a ait. Filmin oyuncu
kadrosunda ise : Efe Karaman, Kaan Ürkmez, Erden Alkan, Umut Karadağ,
Güneş Sayın ve Burak Çimen gibi isimler yer alıyor. 

 

 

 

HER GÜN ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

13:30 - 20:30 SAATLERİNDE

 


 

GELECEK PROGRAM

 

BİZ SİZE DÖNERİZ

30 MART

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU

 0 384 341 49 39