Ürgüp'teki Bağbozumu Anıtı ÜLKE TV Gündemine oturdu


Ülke Tv'de yayınlanan Gazeteci Yazar Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu En sıradışı programında Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik ile beraber Ürgüp'teki Bağ bozumu anıtını konuştu.

Sıradışı Tarih programında Turgay Güler ve Prof. Dr. Mehmet Çelik ile CHP'li belediyenin 8 Milyon TL'ye yaptırdığı heykel skandalı konuşuldu.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından yaptırılan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılan Yaşam Vadisi içindeki Rauf Denktaş Anıtı’nda yer alan görselde bulunan Başpiskopos Makarios heykelini konuşan sıradışı tarihçi Çelik ve Gazeteci Yazar Güler, Makarios’un anıtta yer almasının Türkiye’deki bazı kesimlerin tepkisini çektiğini belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılışını yaptığı 8 Milyonluk heykeli konuşan ikili, Ürgüp'te bulunan ve yörenin kültürünü, turizmini anlatan bağ bozumu anıtı kıyasladı.

Turgay Güler'e whatsapp'tan Ürgüp Bağ bozumu anıtının fotoğrafını gönderen Yıldız, "2005 yılında o günün CHP'li belediye başkanı tarafından yapılmış bir anıt, bağ bozumu anıtı CHP'li Belediye yaptı, bizde bu heykeli koruduk." 

Mehmet Çelik: Üzüm Türkiye'nin her tarafında yetişir, Üzüm olan her yerde böyle bir heykel yapılabilir, izahı var, anlatımı var, heykeli yapan CHP'li dönemin belediye başkanını, koruyan Ak Partili Belediye Başkanını tebrik ediyorum. 

Turgay Güler: "Ürgüp'e gittik nerede kaldık? Ahırda, mağarada. Kültürel dokuya bu kadar uygun olarak restore edilebilir.

Mehmet Çelik: "Fahri Bey, yetkim olsa, Kültür ve Turizm Bakanı yaparım bu adamı. Eski Ürgüp yerleşimi olan dağda, Ürgüplü bir otel işletmecisiyle birlikte tarihi yeniden canlandırmışlar." Kayakapı'da boş yok, 12 ay %100 doluluk oranı, en ucuz odanın geceliği 800 Euro. Belediye Başkanı böyle olmalı. Tarihi dokuyu turizme kazandırmak muhteşem birşey. 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
Bahtiyar Bahtı Kara

BAHTİYAR BAHTI KARA

 

Özet ve Detaylar
Annesi yüzünden 36 kez 'evlenememiş' olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır.
Bunun için de engel tanımayacaktır!Filmin yönetmenliğini Ergin Yılmazer yaparken senaryo ise İbrahim Bakırhan ve Kadir Maraşlı’ya ait.
Filmin kadrosunda ise Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Ferdi Sancar, Duygu Çelebi, Gülnihal Demir, Mustafa Şen, Yaşar
Uzer, Yasemin Tunca yer alıyor.

RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE AKŞAM SİNEMA GÖSTERİMİ SAAT 21:30'A ALINMIŞTIR.

DİKKAT: Filmde 13 yaş sınırı vardır

BAHTİYAR BAHTI KARA


HER GÜN: 13:30 - 21:30

İLETİŞİM: 0384 341 49 39

 

HER GÜN

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

13:30 - 21:30 SAATLERİNDE

 


 

 

GELECEK PROGRAM

GARFİELD

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU

 0 384 341 49 39