×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
Başkan Bul ve heyeti ANITKABİR'İ Ziyaret Etti
 9 Mayıs 2024
Ürgüp Belediye Başkanı Bul ve beraberindeki meclis üyeleri,  Ankara'ya giderek Anıtkabir'i ziyaret etti.

Başkan Bul ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yoldan yürüdükten sonra Anıtkabir'deki Atatürk Mozolesi'ne çelenk bıraktı. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Bul deftere şunları yazdı: "Türkiye Cumhuriyetinin Ulu Önderi Aziz Atatürk. Bugün huzurunuza ilkelerinizden, fikirlerinizden, eserlerinizden ödün vermeyecek Ürgüp Belediye Başkanı olarak geldim. Aziz hatıranız önünde, cennet vatanımızın en güzel bölgesi, Anadolu'nun kalbi, dünya mirasının en gözde kenti, medeniyetler beşiği Ürgüp'ün tüm tarihi birikimini ve maneviyatını koruyarak çalışacağıma söz veriyorum.

Cumhuriyetimizin hür ve eşit vatandaşlarına aziz Ürgüplülere ayrım yapmadan adalet ve hukuk çerçevesinde, hizmet götürmek en önemli ilkem olacaktır.

Işığımız ve manevi mirasınız olan "Yurt sevgisi önce hizmetle ölçülür" ilkeniz doğrultusunda, Ürgüp sevdamdan ödün vermeyerek, akıl ve bilimle Ürgüp'ü muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağımdan şüpheniz olmasın. Bu satırların yazılmasını sağlayan 25 bin 76 vatansever Ürgüplü ve Belediye Meclis Üyelerimiz ile aziz hatıranız önünde saygı ile eğiliyoruz. Gösterdiğiniz hedefe, durmadan yürüyeceğimize ant içerim saygılarımla."

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi