×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
TR  |  EN
Başkan Eşleri Hafta Sonunu Kapadokya’da Geçirdi
 3 Haziran 2024

Aralarında Büyükşehir belediyelerinin de bulunduğu bir grup Belediye Başkanı’nın ve CHP Ankara İl Başkanı’nın eşleri, Kapadokya’nın tarihi ve turistik merkezlerini gezdi.

Ankara, Balıkesir, Manisa, Denizli Büyükşehir Belediyeleri ile Şereflikoçhisar, Polatlı, Nallıhan, Haymana, Kalecik, Mamak, Beypazarı Belediye Başkanlarının ve CHP Ankara İl Başkanı’nın eşleri Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul’un eşi Aycan Bul’un ev sahipliğinde, Kapadokya’nın tarihi ve turistik merkezlerine ziyaret gerçekleştirdi.

Hafta sonunu Kapadokya’da geçiren Başkan eşlerini Ürgüp Belediyesi’nde ağırlayan Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul, kendilerini Ürgüp’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Ziyarette misafirlerine Ürgüp için planlanan projelerle ilgili bilgilendirme yapan Başkan Bul, yöresel ürünlerden oluşan hediyelerini sunduğunu, bunun yanı sıra, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a iletilmek üzere, ev sahibinin gelen misafirin cinsiyetini ayırt edebilmesi için, üzerine kadın ve erkek eli ile sembolize edilen iki ayrı tomağın monte edildiği ahşap kapı parçasından oluşan hediyeyi de Mansur Başkan’ın eşi Nursen hanımefendiye takdim ettiğini belirtti.

Bu organizasyonun da değerli Ürgüplülerin destekleriyle gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul, Sayın Başkan eşlerini sadece  kendisi ve eşinin değil, tüm Ürgüp’ün misafir ettiğini söyleyerek, emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ederek misafirlerin bölgeyi çok güzel anılarla geride bıraktıklarını belirtti.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi