×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
ÜRGÜP BELEDİYESİ, YKS BAŞVURU ÜCRETİNİ KARŞILAYACAK
 3 Ocak 2023

Ürgüp Belediyesi tarafından Ürgüp'te ikamet eden gençlerin YKS başvuru ücretleri bu yılda belediye tarafından karşılanacak.

Geçtiğimiz yıl gençlere desteğiyle herkesin takdirini toplayan Ürgüp Belediyesi, bu yılda üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için desteğini açıkladı.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2023 yılının ilk müjdesinin Ürgüp'te yaşayan gençleri kapsadığını vurguladı. Başkan Aktürk, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) Alan Yeterlilik Testi'ne  (AYT)  girecek Ürgüp'te ikamet eden, belediyeye başvuran tüm gençlerin başvuru ücretini karşılama kararı aldı.

Genç dostu belediyenin Genç Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, “Yarınlarımızın umudu gençlerimiz için ne yapsak azdır” dedi.

YKS ücreti desteğinden Ürgüp'te ikamet edip, geçtiğimiz yıl mezun olan veya bu yıl 12. sınıfta eğitim gören öğrenciler faydalanabilecek.

Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, ÖSYM sınav takvimine göre başvuruların başlamasının ardından sınav ücretini ÖSYM üzerinden ödeyecek. Başvurusu tamamlanan aday; sınav başvuru kayıt belgeleri ile birlikte Ürgüp Belediyesi Kültür Müdürlüğü'ne kendisine ait İBAN bilgileriyle birlikte şahsen başvuracak.

YKS ücreti desteğinden Ürgüp'te ikamet edip, Ürgüp'te eğitim gören lise son sınıf öğrencilerinin yanı sıra ilçede ikamet eden ama il merkezinde veya farklı bir ilçede eğitim gören Ürgüplü öğrenciler de faydalanabilecek.

Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Aktürk,  "Geçtiğimiz yıl 500'e yakın genç kardeşlerimize olan desteğimizden geri dönüşler bizi hem sevindirdi hem duygulandırdı. Gayretleri ve başarıları daim olsun. Biz, Ürgüp Belediyesi olarak her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi