×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
 29 Ağustos 2022

Ürgüp Belediyesi tarafından 17 Milyon 735 Bin TL bedelle yaptırılacak yarı olimpik yüzme havuzunun sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapıldı.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün seçim beyannamesinde yer alan projelerden olan yarı olimpik yüzme havuzunun ihalesi yapıldı ve ihaleye ait sözleşme imzalandı.

17 MİLYON 735 Bin TL bedelle yapımı tamamlanacak ihaleyi alan İzmir firması DEMFER İNŞAAT TAAHHÜT MİMARLIK ile Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk arasında sözleşme imzalandı.

Yarı olimpik yüzme havuzu projesinde yer teslimi yapılarak yüklenici firma tarafından işe başlandı.

120 gün içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu tamamlanacak.

Ürgüp’te eski mezbahanenin olduğu bölgede millet bahçesi içerisinde yer alacak spor kompleksinin en önemli parçası olan yarı olimpik yüzme havuzu 2023 yılında Ürgüp’te hizmete girecek.

Başkan Aktürk projenin her iki taraf içinde hayırlı olmasını dileyerek proje hakkında bilgi verdi.

SPORA ve SPORCUYA ÖNEM VERİYORUZ

Spora ve sporcuya önem verdiklerinin altını çizen Başkan Aktürk, projelerini günü birlik değil gelecek nesilleri düşünerek hayata geçirdiklerini vurguladı.

Ürgüp gençliğine hayırlı olmasını dileyen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, “Daha önce müjdesini verdiğimiz, İlçemize ve Gençlerimize çok şey katacağını düşündüğümüz “Spor Kompleksi’mizin en önemli parçası olan YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU’muzun ihale sürecini tamamlayarak yüklenici firma ile sözleşmemizi imzaladık. Ürgüp’ümüzün tarihine imza atmaya ve eserlerimizi bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz.” Dedi.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi