×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
Kop Kadın ve Gençlik Merkezi Proje Çalışması

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınama İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen Kop Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi ile Ürgüp'te yaşayan işsiz kadınlara mesleki eğitim, gençlere kişisel gelişim ve hijyen eğitimleri düzenlenmiştir. Proje ile 20-45 yaş arası işsiz kadınlara doğal defne sabunu üretimi ve pazarlanması konusunda eğitim, 16-25 yaş arası gençlere sağlıklı beslenme ve hobi mutfağı, kişisel hijyen eğitimi, kişiler arası iletişim eğitimleri verilmiştir. Proje çıktılarına şu şekildedir:

1.      Projenin hedefleri Doğal Sabun üretim atölyesi kurulmuştur.

2.      Hobi mutfağı atölyesi kurulmuştur.

3.       Kişisel hijyen eğitim atölyesi kurulacaktır.

4.       Kişilerarası iletişim eğitim programı oluşturulmuştur.

5.       Doğal sabun üretim atölyesinde 6 ay boyunca 20 kadına yönelik olarak doğal sabun üretim eğitimi düzenlenmiştir.

6.      Hobi mutfağı atölyesinde 50 gence yönelik olarak 8 ay boyunca sağlıklı beslenme ve hobi mutfağı eğitimi verilmiştir.

7.       Kişisel hijyen eğitim atölyesinde 50 gence yönelik olarak 8 ay boyunca kişisel hijyen eğitimi düzenlenmiştir.

8.      Kişilerarası iletişim programı çerçevesinde 50 gence yönelik olarak 8 ay boyunca kişilerarası iletişim eğitimi verilmiştir.

9.      Doğal sabun üretim eğitimi verilen 20 kadına yönelik olarak girişimcilik eğitimi düzenlenmiş ve sertifikalandırılmıştır.

 

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi