×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
ULAŞIM
Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde konumlanan ve tarih boyunca İstanbul’dan Kudüs’e ulaşan hac ve ticaret yollarının üzerinde yer alan Ürgüp, farklı medeniyetlerin ve inançların buluştuğu bir merkez konumundaydı.

Ürgüp, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Anadolu Bölümü’nde yer alan Nevşehir’in doğusunda, Göreme Tarihi Milli Parkı’nın güneyinde, Nevşehir-Kayseri Karayolu üzerinde yer alıyor.

Ürgüp’e hava yoluyla ulaşım: Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Ürgüp ilçe merkezine 47km uzaklıkta yer alıyor. Nevşehir’e İstanbul, Antalya ve İzmir’den haftanın belirli günleri direkt uçak seferleri yapılıyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Ürgüp’e ulaşım: Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Ürgüp’e ulaşım için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor.

Havalimanından Ürgüp’e ulaşım için taksi ve araç kiralama hizmetinin yanı sıra farklı firmalara ait transfer araçlarını kullanarak gitmek istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı otellerin ücretli transfer hizmeti de mevcut.

Ürgüp’e kara yoluyla ulaşım: Nevşehir’in doğusunda yer alan Ürgüp, Kayseri’ye 70 km, Ankara’ya 310 km, Adana’ya 280 km, İstanbul’a 765 km, İzmir’e 785 km, Bursa’ya ise 685 km uzaklıkta. Nevşehir’e 20 km mesafedeki ilçeye bazı kentlerden direkt otobüs seferleri düzenleniyor.

Ürgüp’e kara yoluyla ulaşmak için en yaygın yöntem Nevşehir üzerinden ulaşım. Nevşehir Otogar’dan Ürgüp’e her 15 dakikada bir dolmuş seferi yapılıyor.

Kendi aracıyla İstanbul’dan Ürgüp’e gitmek isteyenlerin Ankara, Aksaray, Nevşehir güzergahını takip etmeleri gerekiyor.

ÜRGÜP GÖREME TERMİNAL TAKSİ
İmran Mahallesi Ürgüp Terminal, Güllüce Cd. No:2, 50400 Ürgüp/Nevşehir
info@goremetaksi.com
ÜRGÜP TAKSİ
İmran, Suat Hayri Ürgüplü Caddesi, Mahallesi No:2, 50400 Ürgüp/Nevşehir
info@taksiurgup.com
ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi